ULU ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGI SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

  Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85’inci yılında bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

 Türk tarihinde  dönüm noktası teşkil eden büyük adımlara imza atmış, başardığı işlerle dünya tarihinde de derin izler bırakmış üstün yetenekli bir komutan, saygın bir devlet adamı olan Atatürk, milli mücadeledeki önderliği ve askeri dehasıyla sadece Türk Milletinin değil, esaret altında yaşayan bütün milletlerin gönlünde taht kurarak, tarihteki müstesna yerini almıştır.

  Türk Milleti'ne, hak ettiği onuru geri almasında yol gösteren liderliği ve devlet adamlığı ile 20. yüzyıla damgasını vuran Büyük Önder Atatürk, bugün de ileri görüşlülüğü ve söylevleriyle Türk Milleti'nin yolunu aydınlatmaya devam etmektedir. 

  Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için istiklal mücadelesinde olduğu gibi istikbal mücadelesinde de canla başla çalışmak, bu bağlamda belirlenen ilke ve hedefleri idrak etmek, uygulamak ve daha da geliştirerek geleceğe taşımak, Atatürk'ü anmanın ve anlamanın en güzel yoludur.

  Kurtuluş Savaşı’nın şartları ile şu an içerisinde bulunduğumuz dönemin şartları aynı değildir, fakat yaşadığımız her dönem,  milletimiz için bir bağımsızlık mücadelesidir ve bu mücadeleyi ancak o dönem Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının sergilediği azim ve kararlılıkla kazanabiliriz. Şartlar değişse de vazifemiz hep aynıdır. Yürek aynı yürek, yol aynı yol olmalıdır.

  Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

 

                                                                                    9. Bölge Eskişehir Eczacı Odası

                                                                                               Yönetim Kurulu

 

 

ULU ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGI SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ