Yeşil-Kırmızı-Turuncu-Mor Reçetelerin Sağlık Müdürlüğü'ne Teslimi

 

           Değerli Meslektaşlarımız, 
 

            Bilindiği üzere pandemi öncesi her ayın 1-10 tarihleri arasında İl Sağlık Müdürlüğü'ne matbu olan yeşil-kırmızı-turuncu ve mor reçeteleri ile birlikte tnf formları teslim edilmekteydi.

            Ocak ayı itibariyle tekrardan İl Sağlık Müdürlüğü’ne her ayın 1-10 tarihleri arasında aşağıdaki hususlara dikkat edilerek evraklar teslim edilecektir.

 

                                                                                   9. Bölge Eskişehir Eczacı Odası                 

                                                                                              Yönetim Kurulu

 

 

  • Matbu (kağıt) yeşil-kırmızı-mor ve turuncu reçeteleriniz varsa renkli reçete sisteminden çıktı alınarak teslim edilecektir.
  • Matbu reçeteniz yoksa hepsi elektronik reçete ise herhangi bir çıktı alınıp, Müdürlüğe gidilmesine  gerek yoktur.
  • Tnf formları varsa bir asıl bir fotokopi olacak şekilde eczane kaşeleri okunaklı şekilde basılmış ve imzalı  olarak Müdürlüğe teslim edilecektir.
  • Miadı geçmiş ilaçları olanlar İlaç Takip Sistemi (İTS) üzerinden ilaç deaktivasyon talebi yaptıktan sonra ilaçlar ile birlikte Müdürlüğe gidip teslim edeceklerdir.  
  • Miadı geçen ilaçların deaktivasyon işlemlerini eczanede kullanmakta olduğunuz program üzerinden değil, internet tarayıcısından İTS Portal’a girerek talep oluşturulacaktır.
  • İl Sağlık Müdürlüğü’ne evraklarınızı şahsen veya eczane çalışanları haricinde üçüncü bir şahısla (ilaç mümessili- komşu-arkadaş) kesinlikle teslime gönderilmeyecektir.
  • Reçete dozu düzeltme, rapor ekleme işlemleri için vatandaş (reçete sahibi veya yakını) Müdürlüğe yönlendirilmeyecektir.
  • Eczaneniz tarafından yanlışlıkla deaktif ettiğiniz ilaçların aktivasyon işlemleri için, deaktive edilen ilaçların excel formatında ilacın adı, gti no, parti no, seri no, son kullanma tarihlerinin bulunduğu form hazırlanıp, ilaçlar ile birlikte eczacının şahsen başvurusu sonrasında doğrulama yapıldıktan sonra işlemler yapılacaktır.